XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej

dodano: Środa, 02/09/2015 13:27


Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy Technicznej w Gdańsku uprzejmie informuje, że rozpoczęła się kolejna - XLII edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej w roku szkolnym 2015/2016.

Celem OWT jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowania techniką, podnoszenie kultury technicznej, przygotowanie do podejmowania dalszego kształcenia i samodzielnego zdobywania wiedzy wśród młodzieży szkolnej.

OWT jest Olimpiadą ogólnej wiedzy o technice rozgrywaną trzystopniowo w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Obejmuje zagadnienia związane z przedmiotami podstawowymi: matematyką, fizyką, chemią oraz przedmiotami dotyczącymi budownictwa lądowego i wodnego, mechaniki, elektryki, elektroniki i energetyki, automatyki, informatyki itd.

Patronat nad Olimpiadą objął Minister Gospodarki, zaś zawody okręgowe w województwie pomorskim - Pomorski Kurator Oświaty.

Dobre wyniki uczniów uzyskane w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej mogą być przepustką do najlepszych uczelni technicznych w Polsce.


Pliki do pobrania

REG_42_OWT.pdf 93 KB POBIERZ