Klub Technika EcoCAR PG

dodano: Piątek, 13/01/2017 15:51


Jeśli jesteś fanem motoryzacji i lubisz nowinki techniczne, to TO seminarium jest właśnie dla Ciebie. Podczas styczniowego Klubu Technika gościć będziemy Międzywydziałowe Koło Naukowe „Eco CarPG”, które zaprezentuje ekologiczny pojazd napędzamy wodorem.

Podczas seminarium studenci przedstawią cały  proces powstawania samochodu, opowiedzą o swoich sukcesach i planach na przyszłość. Publiczność będzie mogła na żywo i z bliska podziwiać pojazd, który na pewno podbije serca wszystkich.
Międzywydziałowe Koło Naukowe „Eco CarPG” zrzesza studentów z różnych Wydziałów Politechniki Gdańskiej i zajmuje się projektowaniem oraz konstrukcją pojazdów ekologicznych napędzanych ogniwem paliwowym zasilanym wodorem. Jednym z ważniejszych czynników motywujących studentów do pracy są zawody Shell Eco-Marathon, odbywające się corocznie w największych miastach Europy. Następna, 32. edycja odbędzie się w Londynie w maju. Ponadto pojazd Koła Eco CarPG uatrakcyjnia imprezy poświęcone edukacji oraz ekologii na terenie Trójmiasta i okolic takich jak Festiwal Temperatury im. D.G. Fahrenheita, Gdynia Explory Week, Pomorski Festiwal Nauki, Pomorskie Dni Energii, przyciągając zainteresowanie osób w każdym wieku i przyczyniając się tym samym do popularyzacji nauki oraz ekologicznej techniki. Warto zaznaczyć, że pojazd pojawił się również na targach Warsaw Moto Show 2016. Załoga koła obecnie pracuje nad trzecią odsłoną swojego pojazdu, będącą wynikiem doświadczenia zdobytego w poprzednich latach.

Dane techniczne obecnej, drugiej wersji pojazdu:
długość 2800mm,
szerokość 800mm,
wysokość 500mm
3 koła,napęd na koło tylne silnik 200 W 24V DC komutatorowy o bardzo wysokiej sprawności autorska elektronika sterująca napędem przekładnia dwustopniowa: zębata + pasowa z paskiem zębatym
ogniwo paliwowe o mocy 500 W układ hamowania odzyskowego z superkondensatorami
nadwozie monocoque z włókna węglowego (carbon)
hydrauliczny dwuobwodowy układ hamulcowy
masa całkowita 40 kg

Więcej informacji: www.pgecocar.pl
facebook.com/ecocarpg