Wybrane zaganienia z zakresu projektowania zabezpieczeń przeciwpożarowych budynków

dodano: Piątek, 31/05/2019 12:52


RELACJA Z KONFERENCJI


Bezpieczeństwo przeciwpożarowe jest niezwykle ważną kwestią. Na co dzień nie myślimy o zabezpieczeniach przeciwpożarowych, które tak naprawdę są częścią naszego codziennego życia – w szkole, w zakładzie pracy, w centrum handlowym, w muzeum – praktycznie w każdym miejscu, w którym przebywamy znajdują się urządzenia odpowiedzialne za bezpieczeństwo ludzi i mienia w przypadku wybuchu pożaru. 

Na temat wybranych zagadnień z zakresu projektowania zabezpieczeń przeciwpożarowych budynków debatowano w dniu 30 maja br. w Domu Technika NOT w Gdańsku podczas konferencji szkoleniowej.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Pomorską Radę FSNT NOT w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział w Gdańsku, a udział w nim wzięło ponad 60 osób - specjalistów z branży ppoż. z całej Polski. Konferencję otworzyli Prezes Pomorskiej Rady prof. Bożenna Kawalec-Pietrenko oraz Wiceprezes Zarządu Gdańskiego Oddziału SITP Tadeusz Szmytke. 

Referaty wygłosili:
  • dr inż. Dorota Brzezińska z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej - „Wentylacja awaryjna jako narządzie do zapobiegania pożarom w garażach, w których dozwolony jest wjazd samochodów napędzanych paliwami gazowymi”
  • mgr inż. Robert Kuczkowski, Koordynator - Starszy Inżynier Ryzyka w PZU Lab SA. - „Ocena bezpieczeństwa pożarowego obiektów z punktu widzenia ubezpieczyciela”
  • mgr inż. Monika Hyjek ze Stowarzyszenia na rzecz bezpieczeństwa pożarowego NIzO - „Ocieplenia elewacji z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe”
  • dr inż. Henryk Boryń ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich - „Oświetlenie awaryjne – aktualne przepisy i normy” 
  • dr inż. arch. Ksenia Piątkowska z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej - „Zabezpieczenie przeciwpożarowe obiektów zabytkowych”
  • mł. bryg. mgr inż. Edward Skiepko ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej „Zasilanie urządzeń w ochronie przeciwpożarowej”
Ofertę zabezpieczeń przeciwpożarowych zaprezentowały firmy: POLON-ALFA., FLÄKT GROUP POLAND, HYBRYD, MERCOR, AERECO WENTYLACJA, SCROL, KNAUF, BELIMO SIŁOWNIKI

Uczestnicy konferencji otrzymali certyfikaty. 

Referaty zostały opublikowane w materiałach konferencyjnych - zachęcamy do zapoznania się z ich treścią. Poniżej dostępne są także prezentacje prelegentów.


dodano: Piątek, 31/05/2019 12:52 przez: Paulina Orłowska
ostatnia aktualizacja: Środa, 12/06/2019 08:09


Galeria